Obsah

Fichtl cup

9.5.2015

Pátý ročník Fichtl Cupu, který organizují místní hasiči za přispění obecního úřadu a pomoci několika motonadšenců, připadl na 9. května 2015.

Vlastnímu závodu předcházelo mnoho brigádnických hodin hasičů i nehasičů věnovaných přípravě trati a to za stoprocentní účasti hlavního organizátora Miloše Šrámka, kterému sekundoval Martin Macháček. Příprava a následný úklid po závodě si vyžádaly bezmála sto brigádnických hodin.

Letošní ročník byl oproti ročníkům minulým obohacen o závod dětí, který byl rozdělen do dvou kategorií – čtyřkolky, kde startovalo pět malých závodníků, a motorky se čtyřmi závodníky. Dětský závod byl odstartován na dvě rozjížďky v 9.30 hodin na speciálně připravené trati na louce pod Višňovkou. Malí závodníci byli odměněni medailí a taškou, ve které našli plyšáka a drobné dárky. Hlavní závod po přejímce závodních strojů odstartoval v 11.00 hodin ve dvou kategoriích, speciál a klasik.

Letošního závodu se zúčastnilo 22 posádek speciálů a 13 posádek klasiků. Během čtyřhodinového zápolení muselo několik borců pro poruchu strojů odstoupit. Bohužel při bezohledném předjíždění některých jedinců, kteří byli potrestáni odečtením určitého počtu odjetých kol, došlo i na dvě zranění. V depu se vyskytla také potyčka mezi dvěma posádkami, která musela být řešena policií. Konec závodu nám pokazil prudký déšť, proto musel být závod ukončen asi o čtyři minuty dříve.

Vítězný pohár v kategorii speciál si odvezli Stojanovičovi a v kategorii klasik posádka PL Dobřany - Petr Krátký a Václav Rybář.  Nemohu zapomenout na obsluhu stánku s občerstvením, kde skvěle zvládli prodej grilovaných klobás a grilovaného masa Z. Nový, P. Nová, R. Hiková a obsluha grilu J. Hika a J. Staněk. Prodej piva a limonád si vzali na starost Eva a Jirka Loudovi s P. Žambůrkem. Kontrolu nad nebezpečnými úseky tratě si vzali za své chlapci z cvičícího družstva. Příjezd závodníků do depa a návštěvníků na parkoviště zajišťovala osvědčená dvojice P. Šiling a P. Stuchl. Nad celým závodem bděl a řešil vzniklé prohřešky vedoucí letošního závodu Miloš Šrámek a to za pomoci Martina Macháčka.

Vytvořeno: 17. 5. 2019
Poslední aktualizace: 17. 5. 2019 16:16
Autor: Alena Duchková