Obsah

Fichtl cup

27.4.2019

Skončil čas Velikonoc, svátků jara, a místní hasiči si naplánovali na sobotu 27. dubna IX. ročník Fichtl cupu, tříhodinového vytrvalostního závodu malých motocyklů. Samotnému závodu předcházely dvě brigády na přípravu tratě. Dávno před tím pracovníci obecního úřadu vyřezali suché nebo padlé stromy. Větve seštěpkoval Zdeněk Nový se svými syny. Den ,,D“ pro nás začal již o sedmé hodině ranní, kdy jsme naložili a odvezli Na Višňovku vše potřebné.

Letos se sjelo pouze čtrnáct posádek, pět v kategorii SPORT, čtyři v kategorii KLASIK a pět v kategorii STODOLÁK. Důvodem malé účasti je ztráta nadšení pro tento druh zábavy a množství jiných akcí v ten den. Aktéři měli před sebou tři hodiny kroužení na cca 1200 m dlouhém okruhu. Po celý čas závodu bylo pro přítomné k dispozici občerstvení.

Start proběhl ve 12 hod. V 16 hod. přišlo na řadu celkové vyhodnocení. V kategorii STODOLÁK obsadili třetí místo ,,Vydrbanci“ se 65 koly, druhé místo ,,Jiří Žubko“ se 75 koly a první místo ,,Rybáři“ se 77 koly. V kategorii KLASIK se na třetím místě umístil tým ,,Kris-Job“ s 50 koly, na druhém místě aktéři z Horšic ,,PM team“ s 81 koly a na prvním místě ,,Selga rating team“ s 85 koly. V kategorii SPORT na třetím místě dojel tým ,,Litickej Válec“ se 79 koly, na druhém místě ,,Stojanovičovi“ s 86 koly a na prvním místě dojel jediný domácí závodník Martin Macháček se svým kolegou Jakubem Skálou se stejným počtem kol jako měl tým na druhém místě, ale s lepším časem.

Vytvořeno: 1. 5. 2019
Poslední aktualizace: 1. 5. 2019 11:43
Autor: Alena Duchková