Obsah

Pohár starosty obce

17.8.2019

V sobotu 17. srpna se uskutečnil již 19. ročník soutěže v požárním sportu O pohár starosty obce. Na Dolce se sjela družstva mužů z Dolní Lukavice, Drahkova, Újezdu, Letin a Dnešic. Místní hasiči postavili dvě družstva. Za ženy se dostavily ženy z Dolní Lukavice. Krátce po 13. hodině Josef Brada zavelel k slavnostnímu nástupu, kdy přítomné přivítala a popřála hodně sportovních úspěchů místostarostka obce Markéta Jeslínková. Pak následovala rozprava velitelů družstev s hlavním rozhodčím soutěže Jaroslavem Loudou, kde se ujasnila organizace soutěže. Stříkalo se na elektronické terče, které byly zapůjčeny z Chlumčan. Dopravu terčů zajistili Ivo Chudáček a Jaroslav Louda.

Ve 13.30 hod. zahájilo soutěž družstvo Dolců „B“ (starší chlapci), které odstartoval startér Zdeněk Bultas. Po nich nastupovala družstva v pořadí Dolní Lukavice, Drahkov, Újezd, Letiny, Dolce „A“ a Dnešice. Pak ukázaly své umění ženy z Dolní Lukavice, ale běžely na jistotu, jelikož měly vítězství jisté. Po přestávce následovalo druhé kolo a kolem 17. hodiny proběhlo vyhlášení soutěže. Hlavní cenu, uzené sele, si odnesly ženy z Dolní Lukavice časem 42:97 s. V kategorii muži se na 7. místě umístilo družstvo z Újezdu časem 25:83 s, 6. místo obsadilo družstvo Dolce „B“ časem 21:44 s, 5. místo patří Dolní Lukavici časem 21:27 s. Pomyslnou bramborovou medaili si odnesli hasiči z Dnešic časem 20:24 s. Pohár za 3. místo patří družstvu Dolců „A“ časem 18:16 s, na 2. místě skončili hasiči z Letin časem 18:08 s a uzené sele, pohár za 1. místo a hlavní putovní pohár patří pro letošní rok hasičům z Drahkova časem 17:99 s.

Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a rovněž sponzorům, kterými byli Zdeněk Bultas a obec Dolce.

Vytvořeno: 25. 8. 2019
Poslední aktualizace: 25. 8. 2019 16:40
Autor: Alena Duchková